Londono olimpinių žaidynių dalyvis Rytis Sakalauskas, atstovavęs Lietuvai 100 m. bėgimo rungtyje pirmą kartą nuo 1928-ųjų, pasaulio rekordininkas 150 m bėgimo rungtyje, šeštadienį, spalio 20-ąją leido su mažaisiais savo kolegomis – strakaliukais. „Sprinto dieną“ organizavo vaikų judesio studija „Strakaliukas“. Būsimieji čempionai keletui valandų okupavo Lietuvos sporto universiteto lengvosios atletikos maniežą.
Mažieji sportininkai savo energija ir entuziazmu užpildė didžiulę erdvę. 23 „Strakaliuko“ auklėtiniai varžėsi 10 m bėgimo, kamuoliuko metimo ir šuolio į tolį rungtyse. Tačiau svarbiausia renginio idėja – ne tik pademonstruoti treniruočių įdirbį ir siekti rezultatų, bet ir suburti visą šeimą sportiškai popietei.
4-5 metų amžiaus strakaliukų varžybos organizuotos nevaikiškai rimtai. Rezultatus specialia elektronine įranga fiksavo patyrę sporto specialistai. Kiekvienos rungties nugalėtojai pagal amžiaus grupę buvo apdovanoti medaliais, visi dalyviai gavo atminimo diplomus. “PropolBaby” kiekvieną varžybų dalyvį pamalonino pakuote maisto papildų vaikų imunitetui stiprinti.
„Tai pirmosios varžybos tokioje didelėje erdvėje. Tačiau tikrai nepaskutinės. Planuojame prieš Kalėdas surengti „Daugiakovės dieną“, – planus atskleidžia fizinio užimtumo mokyklėlės įkūrėjai ir treneriai Agnė ir Mindaugas Pociai.
Mažųjų sportininkų palaikyti susirinko tėveliai, seneliai bei sesutės ir broliukai. Artimieji ne tik stebėjo savo sportininkų pasirodymą, bet ir patys turėjo galimybę išbandyti jėgas komandinėse rungtyse – traukti virvę ar prisijungti prie traukinuko.
Judesio studija „Strakaliukas“ Kaune veikia beveik metus – nuo 2011 m. lapkričio 10 dienos. Vaikai nuo 1.5 iki 7 metų mokosi koordinacijos, taisyklingų judesių, ugdo fizinio aktyvumo poreikį. Penkiamečio Edvino, „Strakaliuką“ lankančio nuo pirmojo užsiėmimo, tėtis Martynas – buvęs sportininkas, tad meilę sportui nuo mažų dienų siekia įskiepyti ir savo sūnui. „Svarbiausia, kad organizmas būtų stiprus ir sveikas. Manau, kad fiziniai užsiėmimai padeda tą pasiekti ir atitolina vaiką nuo laiko leidimo prie kompiuterio ar kieme. Iki 10-ies metų svarbiausia bendras fizinis lavinimas, o po to jau sūnus pats spręs, ar norės užsiimti kokia nors sporto šaka“. Vyras tikina, kad vaikų tarpusavio varžybos motyvuoja jų motyvaciją stengtis ir įdėti kuo daugiau pastangų per užsiėmimus.
Penkiamečio Dominyko tėtis Paulius pasakoja, kad sūnui darželyje judėjimo nepakanka, tad nutarė išbandyti judesio studiją “Strakaliukas“. „Treneriai išmano, kokie judesiai reikalingi tokio amžiaus vaikams, lavinama jų koordinacija, ugdomas judrumo įprotis. Palikdamas vaiką judėti saugioje aplinkoje jaučiuosi ramus“, – tikina.
Plačiausiai sėkmė varžybose šypsojosi Arminui. Dvi pirmas ir antrą vietą užėmęs berniukas pasidabino trimis medaliais ir pergalinga šypsena. „Bent vieno medalio norėjau, bet trijų tikrai nesitikėjau“, – atvirauja čempionas, svajojantis, kaip tikras kaunietis – krepšininko karjerą.
PROFESIONALO KOMENTARAS
RYTIS SAKALAUSKAS
Vaikystėje padėti fizinio lavinimo pagrindai – pamatas ateities rezultatams. Kiekvienas amžiaus tarpsnis svarbus skirtingoms savybėms lavinti. Svarbu nepraleisti laikotarpių, kuomet vaiko organizmas jautriausias koordinacijai, ištvermei, vikrumui/greičiui ugdyti. Šių gebėjimų neišlavinus, tinkamai neparuošus organizmo, vėliau pradėjus sportuoti konkrečią sporto šaką vaikams prireikia daugiau pastangų pasiekti aukštų rezultatų.
Vaikų varžybos, kokias šiandien mačiau „Sprinto dienoje“ – sveikintina iniciatyva. Jų organizatoriai Agnė ir Mindaugas Pociai verti pagyrimo. Renginys buvo linksmas, įdomus, puikiai organizuotas. Nors vaikams kol kas svarbiausia geros emocijos, tačiau žaidimo forma tinkamiausia mažiesiems dalyviams pratinti prie didžiojo sporto disciplinos. Tikiuosi, kad tokių varžybų mastas augs, kad prie gražios iniciatyvos prisidės kiti treneriai. Gal bus organizuojamas Kauno miesto ar net Lietuvos strakaliukų varžybos.
Džiaugiamės, kad tėveliai palaiko savo vaikučius varžybose ir prisideda prie „Strakaliuko” iniciatyvų populiarinimo. Štai kokį filmuką sukūrė Majaus (5 m.) tėtis.
http://www.youtube.com/watch?v=y2ksIGwk4s8[pb_builder]