Siekiant užauginti sveiką, energingą, stiprų ir laimingą vaikutį, skatinti judėti reikia pradėti nuo kūdikystės. Imtis veiksmų patartina jau pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais. Taip užmegsite tvirtesnį ryšį su vaiku, skatinsite jo aktyvumą ir formuosite fizinio aktyvumo įgūdžius. Pradėjus nuo ankstyvos kūdikystės, jūsų atžalai tai taps neatsiejama kasdienybės dalimi.

Puikus būdas pradėti – masažas kūdikiams. Lytėjimas – tai meilės ir dėmesio kalba, kurią kūdikiai geriausiai supranta. Jie jaučiasi gerai tuomet, kai tėveliai yra šalia, kai jaučia jų rankas, girdi balsą, mato akis. Būtent lytėjimo pojūtis – kūdikio būdas pažinti pasaulį.

Masažas ir mankšta sujungia fiziologinį bei psichologinį vaikučio vystymąsi ir lavina jį visapusiškai. Fizinių pratimų pobūdis, intensyvumas ir trukmė priklauso nuo vaiko amžiaus ir išsivystymo, todėl mankštas yra rekomenduojama atlikti kartu su specialisto pagalba. Tyrimai rodo, kad vaikai, kuriems buvo daromas masažas ir gimnastikos pratimai pirmaisiais gyvenimo metais, žymiai mažiau serga ir aplenkia savo bendraamžius, kurie to nepatyrė, psichiniame, protiniame ir fiziniame vystymesi. Neišnešioti kūdikiai, gaudami masažo procedūras, žymiai greičiau atstato savo funkcijas, kai kada net pralenkia savo laiku gimusius bendraamžius.

Kūdikius galima pradėti masažuoti nuo pirmųjų dienų, tačiau dažniausiai pradeda nuo antrojo mėnesio. Tada mama su mažyliu būna apsipratusi ir kūdikis įgavęs dienos rėžimą. Masažuoti gali pati mama ar tėtis, tačiau kūdikiui sparčiai augant kas kart keičiasi (prisideda naujų) masažo pratimų vėliau ir gimnastikos pratimai. Todėl pravartu specialisto patarimai, pamokymai.

Kaip ir suaugusiems taip ir kūdikiams masažo negalima atlikti iškart po maitinimo, geriau po valandos. Prieš masažą reikia su kūdikiu pabendrauti, nuteikti maloniai. Sukūrus savo masažo ritualą su laiku mažylis tiesiog lauks šio malonumo.

Masažui reikia pasiruošti:
• patalpa turi būti išvėdinta ir šilta (20-210C temperatūros);
• neturi būti ryškios šviesos, triukšmo, neįprastų kvapų, kad neblaškytu mažylio;
• mamos rankos šiltos, nuplautos, be papuošalų;
• masažo negalima daryti jei vaikutis serga ir 1-2 paras po skiepų ir jei serga rimtomis (širdies, kepenų, ir inkstų ligomis.

Reguliaraus masažo ir mankštos nauda:
• normalizuoja raumenų tonusą ir skatina jų vystymąsi;
• gerina medžiagų ir deguonies apykaitą organizme;
• aktyvina smegenų ir nervų sistemos veiklą;
• gerina virškinamojo trakto ir imuninės sistemos veiklą;
• stiprina kaulus, gerina judesių koordinaciją ir kūno laikyseną.

Parengė: VŠĮ Judesio studija „Strakaliukas”[pb_builder]