VASAROS ATOSTOGOS, kas tai?

ATOSTOGOS– tai laikas, kuomet vaikams labai svarbu atgauti jėgas, stiprinti sveikatą, pažinti aplinkinį pasaulį ir, žinoma, kaip reikiant pailsėti. Nuo to, kaip gerai vaikas pailsės atostogų metu, priklausys jo darbingumas ir sėkmingumas ateinančiais mokslo metais.

Kaip organizuoti vaikų atostogas?

MAŽIESIEMS: Tėvai turėtų organizuoti atostogas taip, kad vaikai jas praleistų naudingai. Iš anksto planuojant vasaros atostogų programą, reikėtų atsižvelgti į vaiko amžių ir jo asmenybės ypatumus. Jeigu vaikas nemėgsta triukšmingų draugijų, nereikėtų jo siųsti į vasaros stovyklą, kas gali jam sukelti diskomfortą ir emocinę įtampą. Tuomet geriau leisti vaikui pabūti tylumoje ir paskaityti knygą.

PAAUGLIAMS: Paaugliams geriausia suteikti galimybę atostogas suplanuoti patiems.

Svarbiausia – aplinkos pakeitimas. Visiškai nerekomenduotina siųsti vaiką atostogauti ten, kur jis važiuoti nenori.

Rekomendacija planuojant vaiko atostogas: Planuodami vaiko atostogas, stenkitės, kad jis kuo daugiau laiko praleistų gryname ore. Tai svarbu bet kokio amžiaus vaikams. Pasivaikščiojimai, žaidimai ir treniruotės lauke – geriausias užsiėmimas po įtemptų mokslo metų.

IDĖJOS VASAROS ATOSTOGOMS

Atostogas – tinkamiausias laikas aplankyti muziejus, teatrus, važiuoti į ekskursijas ir t.t. Tačiau svarbu laikytis saiko. Nereikėtų stengtis kasdien organizuoti vaikui visą „kaleidoskopą“ pramogų. Nuo tokio „poilsio“ vaikas tik dar labiau pavargs. Aktyvus poilsis turėtų būti derinamas su pasyviu, ramiu laiko praleidimu. Taip pat šiuo metu organizuojama išties nemažai poilsinių, sveikatinančių, pramoginių ir ugdomųjų stovyklų. Dažnai tėvai svarsto, ar leisti vaiką į stovyklą ir jei taip, tai į kurią. Paprastai stovyklos organizuojamos tokio amžiaus vaikams, kurie patys gali nuspręsti, ar jiems toks laisvalaikis įdomus ir priimtinas. Todėl atsižvelkite į jų norus ir pomėgius. Būtinai išsamiai pasidomėkite visais organizaciniais stovyklos klausimais: dienotvarke, veiklų pobūdžiu, su vaikais dirbsiančiais specialistais, saugumo užtikrinimu ir pan. Nerekomenduojama pirmą kartą leisti vaiko stovyklon ilgam laikui. Pradėkite nuo trumpesnės trukmės ar dienos stovyklų. Patartina pirmą kartą išleidžiant vaiką į stovyklą, tėvams būti pasiekiamiems ir neišvykti į užsienį. Būna vaikų, kuriems iš pradžių sunku pritapti ir jie prašosi namo. Skubėti pasiimti nereikia, bet nuoširdžiai pasikalbėti, išklausyti ar net aplankyti – būtina.

ATOSTOGOS VISAI ŠEIMAI

Planuojant atostogas kartu, rinkitės tokią vietą, kad visai šeimai būtų patogu ir įdomu. Nepamirškite, kad šeimos atostogos – tai atostogos visiems šeimos nariams. Neapsunkinkite savęs pasirinkdami vaikams nepritaikytą viešbutį ar išsinuomodami ženkliai mažesnį būstą nei gyvenate dabar, nes tai sukels papildomų rūpesčių. Nevažiuokite ten, kur vaikai neturės ką veikti arba kur nuolat turėsite juos saugoti nuo kokio nors pavojaus (staigiai gilėjančio kranto, skardžių, didelio žmonių sambūrio vietų ir pan.). PATARIMAS! Geriausia iš anksto apgalvoti, ką vaikas veiks atostogų metu. Kartu sudarykite veiklų planą (tai disciplinuos ir jus, ir vaiką) ir pakabinkite ant sienos. Keletą valandų per dieną skirkite laiko užduotims, lavinančioms protinius gebėjimus: loginių užduočių, galvosūkių ar kyžiažodžių sprendimas. Jeigu žinote, kad atostogų metu vaikui reikia „užtaisyti“ spragas kuriame nors iš dėstomų dalykų, sudarykite kompleksą užduočių bei pratimų. Neatidėliokite to ir nelaukite rugpjūčio pabaigos: geriau kasdien po mažai negu kad vienu metu daug. Nepamirškite, kad… Dažnai atostogų metu tėvai nori palepinti savo vaikus įvairiais skanumynais. Kartais vaiko mitybos racionas primena smaližiaus Karlsono racioną, kuomet mažasis maitinasi saldainiais, sausainiais ir pyragėliais. Geriau tegul vasaros valgiaraštis bus pripildytas sezonių vaisių ir daržovių.

JUK VISI MES NORIME BŪTI SVEIKI, STIPRŪS IR ENERGINGI!! Būkite kūrybingi.

Nepamirškite protinę veiklą derinti su fizine veikla, poilsiu ir pramogomis. Ir svarbiausia – ne tiesiog būkite šalia savo vaikų, o bendraukite su jais! Gražių atsotogų!

Parengė: Trenerė- E. Auželytė

[pb_builder]

Call Now Button