Keli šimtai vaikų su šeimomis ir bičiuliais rinkosi į Lietuvos sporto universitetui (LSU) priklausantį Alekso Stanislovaičio lengvosios atletikos maniežą Kaune. Čia audringai vyko įspūdingos varžybos lenktynių tematika. Šventė surengta vaikų sporto centro „Strakaliukas“ 5-ojo gimtadienio proga.
Vaikų dėmesį prikaustė kviestiniai gimtadienio svečiai du Ignai – vaikų kartingo „Kartlandas“ treneris ir lenktynininkas Ignas Palaima ir „Porsche Carrera Cup UK“ lenktynininkas Ignas Gelžinis. Profesionalai dar nepamiršo savo sportinės karjeros pradžios, todėl noriai dalinosi patirtimi, lengvai ir nuotaikingai bendravo su mažaisiais „strakaliukais“.

I.Palaima surengė klausimų turnyrą apie kartingus, vaikai azartiškai atsakinėjo ir kone susipešė dėl suvenyrų. Kaip prie medaus mažieji lipo ir prie išskirtinio gimtadienio šventės komponento – specialiai atvežto vaikiško kartingo. Nors pasivažinėti lengvosios atletikos manieže galimybės nebuvo, mažieji gimtadienio šventės dalyviai ir svečiai noriai sėdo į kartingą, matavosi šalmus ir fotografavosi atminimui.

I.Gelžinis, dalyvaujantis „Porsche Carrera Cup“ taurės varžybose Didžiojoje Britanijoje akcentuoja, kad didžioji dauguma lenktynininkų savo karjerą pradeda būtent nuo kartingų ir tik vėliau pasirenka kažkurią automobilių sporto šaką.

„Strakaliuko“ įkūrėjas Mindaugas Pocius, dirbantis profesionalių lenktynininkų fizinio rengimo treneriu, atkreipė dėmesį, kad jeigu vaikas ir netaps profesionaliu kartingo lenktynininku, net ir nereguliarus pasivažinėjimas bei vaikystėje įgyti įgūdžiai yra nepamirštami ir neabejotinai pasitarnaus vairuojant paprastą automobilį ateityje.

Renginyje veiklos netrūko ne tik varžybų dalyviams, bet ir patiems mažiausiems svečiams. „Strakaliuko“ gimtadienį šventė net 200 centrą lankančių vaikų, kuriems buvo surengta tikra olimpiada. Keturmečiai ir vyresni dėl pergalės varžėsi bėgimo, šuolio į tolį ir kamuoliuko metimo rungtyse, o dar jaunesni šėlo sportinėje pramogų trasoje su specialiai pritaikytais čiužiniais ir žaidimais. Visiems lenktynių dalyviams buvo įteiktos rėmėjų, vandenukas „Akvilė” ir „Obuolio” vaikiški žurnaliukai, dovanos, o nugalėtojams – dar ir medaliai.
Suvaldyti minią dalyvių ir žiūrovų bei koordinuoti renginį padėjo būsimi sporto specialistai – savanoriai LSU (Lietuvos Sporto universiteto) studentai. Gimtadienio šventėje linksminosi ir mažieji svečiai iš vaikų darželio „Kodėlčiukas“. Aktyvų laisvalaikį, teisingus judėjimo įpročius ir sveiką gyvenseną propaguojantis „Strakaliukas“ paruošė netradicinį vaišių stalą. Vietoj gimtadienio torto svečių laukė įspūdingas, spalvingas ir sveikas vaisių kalnas.

Varžybas mažiesiems sportininkams „Strakaliukas“ rengia kasmet, tačiau šios buvo gausiausios tiek dalyvių bei žiūrovų, tiek staigmenų kiekiu. Šventinių varžybų pabaigą papuošė spalvingas ir nuotaikingas kelių šimtų oro balionų lietus, vardinėmis dovanomis pagerbti ištikimiausi centro lankytojai, sportuojantys nuo pirmojo sezono, o gimtadienį vainikavo smagus vaikų dainavimo studijos „Svajonių gija“ koncertas ir šokiai. Šventę papuošė įspūdingas, elegancija ir lankstumu publiką sužavėjęs oro akrobatikos mergaičių pasirodymas. „Strakaliukas“

2011-аisiais gimė kaip šeimyninė iniciatyva ir pradėjo veiklą vienoje salėje. Minėdami penkerių metų sukaktį, vaikų sporto centro įkūrėjai Agnė ir Mindaugas Pociai didžiuojasi keliolikos specialistų komanda, gausiu užsiėmimų pasirinkimu ir net šešiomis moderniomis, šiuolaikiškomis, specialiai vaikams pritaikytomis salėmis. Profesionalaus kolektyvo tikslas – ne tik sukurti erdvę, kur vaikai jaustųsi laukiami, saugūs ir galėtų nevaržomai dūkti bei išmokti teisingai judėti, bet ir skleisti fizinio aktyvumo įprotį bei auginti sveiką, sąmoningą ir aktyvią visuomenę.

 [pb_builder]