Daugelis šeimų vaikams būrelius renka rugsėjį, tačiau nemažai apie papildomas veiklas savo atžaloms susimąsto ir gerokai atvėsus orams. Rinkdami popamokines veiklas tėvai turėtų atsižvelgti į vaikų norus, pomėgius, įsiklausyti į jų pageidavimus, pagalvoti ir apie bendrą vaikui tenkantį krūvį. Rekomenduojame, kad būreliai vaikams apimtų skirtingas veiklas – meną, mokslą/techniką ir sportą. Pavyzdžiui, vaikas galėtų lankyti piešimo bei sporto būrelius ar lipdymo ir šokių užsiėmimus.

Sporto būreliai vaikams suteikia galimybę išnaudoti energiją, sustiprėti fiziškai, mokytis disciplinos, ugdo atkaklumą. Tačiau renkant sporto užsiėmimus svarbu įvertinti vaiko amžių. Tikimės, kad patarimai iš mūsų patirties pravers ir padės nustatyti, ar jūsų vaikas jau pasirengęs sportuoti komandoje.

2–5 metai: tokio amžiaus vaikai trumpai išlaiko dėmesį ir geriausiai mokosi tyrinėdami, eksperimentuodami ir kopijuodami kitus. Mūsų sporto centre ikimokyklinukams skirtos programos, pavyzdžiui „Strakaliuko“ užsiėmimai, skirtos ugdyti pagrindinius fizinius gebėjimus – bėgimą, metimą, mėtymą, gaudymą. Šiuos įgūdžius galima lavinti aktyviai žaidžiant. Tad renkantis užsiėmimus mažiausiems, svarbu, kad būrelyje daugiau dėmesio būtų skiriama smagiam laiko praleidimui ir tobulėjimui, o ne konkurencijai.

6–9 metai: dauguma tokio amžiaus vaikų yra pasirengę įprastam vaikų sportui, pasirenkant mėgstamą sporto šaką, tačiau šiame etape svarbu susitelkti į naujų įgūdžių mokymąsi, o ne pergalės siekimą ar konkurenciją. Ieškokite programų vaikams skirtuose centruose, kurie pritaiko įvairias sporto šakas jauniesiems sportininkams ir akcentuoja tobulėjimą bei asmeninę pažangą, naujus įgūdžius, o ne į pergalę.

10–12 metų: nors dauguma vaikų dabar turi motorinius įgūdžius ir pažintinius gebėjimus, reikalingus sudėtingesnėms sporto šakoms, jau turi susiformavę strateginį mąstymą, geba dirbti komandoje, tačiau rinkdami būrelį, pasidomėkite, kam skiriama daugiau dėmesio – įgūdžių ugdymui, smagiam laiko leidimui ir dalyvavimui ar varžyboms. Vaikai linkę ilgiau lankyti užsiėmimus, o komandiniai žaidimai, tinkamai parinkus pagal vaiko poreikius, būdą ir gebėjimus, dažniausiai įtraukia ilgam.

„Strakaliuko“ programos derina fizinį tobulėjimą su veikla, skatinančia dalintis, klausytis, susikaupti ir priimti sprendimus. Šie kritiniai gyvenimo įgūdžiai pristatomi linksmoje ir jaukioje aplinkoje, kuri suteikia kitokį mokymosi kontekstą. Norint ugdyti visapusišką asmenybę vien standartinės mokyklos nepakanka. Svarbu pradėti lavinti vaikus dar prieš pirmą klasę. Mūsų būreliai puikiai papildo formalųjį ugdymą darželiuose bei mokyklose ir padeda vaikams augti sveikesniems, bei aktyvesniems.[pb_builder]