Lietuvos sporto universiteto maniežas balandžio 5 d. ūžė nuo mažųjų sportininkų šurmulio, energijos bei azarto. Vaikų sporto centras „Strakaliukas“ čia surengė jaunųjų lengvaatlečių varžybas ir pirmąsias oro akrobatikos pirmenybes šalyje.

Visą sezoną treniravęsi mažieji kauniečiai pavasarį tradiciškai išbandė jėgas varžybose, kurios jau ne vienus metus nebetelpa didžiausio vaikų sporto centro Lietuvoje „Strakaliuko“ salėse.  Manieže vaikai ne tik turi puikią progą pasijusti tikrais sportininkais, pademonstruoti savo pasiekimus, puikią formą, tikslingai panaudoti energiją ir smagiai praleisti laiką draugais spėjusių tapti strakaliukų būryje, bet ir susipažinti su garsiu sportininku. Šiose varžybose vaikus savo vizitu nudžiugino daugiakovininkė Austra Skujytė, kurios sūnus lankė užsiėmimus „Strakaliuke“.

„Strakaliuko“ komanda didžiuojasi, kad mažiesiems specialiai sukurtą sporto centrą savo vaikams renkasi net ir daug sporto pasaulyje pasiekę, žinomi žmonės.  Lengvaatletė, olimpinė vicečempionė, pasaulio rekordininkė Austra Skujytė savo sūnų į „Strakaliuką“ atvedė dėl to, kad čia dirba keli jos pažįstami treneriai, kuriais sportininkė pasitiki. Nors dėl įtempto jos pačios varžybų grafiko, sūnus užsiėmimus lankė neilgai, tačiau mama džiaugiasi, kad berniukas vis parodo naujai išmoktų pratimų ir neabejoja, jog „Strakaliuko“ užsiėmimai – puiki pažinties su sportu pradžia jos atžalai. „Vaikams svarbiausia yra įvairovė. Ne visi mėgsta varžytis, tad labai svarbu, kad treneriai akcentuotų ne varžybas ir pergales, o pateiktų pratimus, estafetes, įvairias rungtis smagiai bei paprastai“, – įžvalgomis dalijasi profesionalė. Prisimindama savo vaikystę, sportininkė pabrėžia, kad ją motyvuodavo gera  kompanija. Gausus būrys draugų iš daugiabučio, kuriame augo, nuolat aktyviai leisdavo laiką, prisigalvodavo įvairiausių žaidimų ir pramogų.


Puiki kompanija susirinko ir stebėti varžybų. Maniežas per „Strakaliuko“ renginius visad pilnas, nes susirenka ne tik vaikai, bet ir žiūrovai – tėveliai, seneliai, broliai, sesės, tetos, dėdės ir visi, kas nori stebėti varžybas ir palaikyti savo mylimus vaikus.

Strakaliukai lengvaatlečiai nuo 2012 m. varžosi trijose rungtyse – bėgimo (10 m), kamuoliuko metimo ir šuolio į tolį. Savaitgalį praūžusiose varžybose pirmą kartą sulaukėme ir kviestinių svečių. Prie strakaliukų būrio prisijungė darželio „Kodėlčiukas“, su kuriuo bendradarbiaujam jau trejus metus, vaikai. Pastaruoju metu viena šios ugdymo įstaigos grupė reguliariai sportuoja ne tik darželio patalpose, bet ir lankosi „Strakaliuke“ – tad šie darželinukai yra puikiai susipažinę su mūsų veikla ir yra laikomi tikrais „Strakaliuko“ nariais. Varžybų organizatoriai džiaugiasi, kad užaugo tiek, jog pagaliau gali sukurti šventę ne tik savo centro vaikams, bet ir priimti svečius.

„Strakaliukas“ pirmą kartą surengė Oro akrobatikos pirmenybes

Oro akrobatika – vieni elegantiškiausių ir sudėtingiausių, daugiausia įdirbio, motyvacijos, kantrybės reikalaujantys užsiėmimai. Šiemet oro akrobačių būrys itin pagausėjo, mokosi įvairiausių triukų, tad joms norėjosi surengti atskiras varžybas, o ne tikrinti bėgimo, kamuoliuko metimo ar šuolio į tolį įgūdžius. Taigi pirmą kartą Lietuvos sporto universiteto lengvosios atletikos manieže būtent akrobatėms skirta atskira erdvė ir surengtos Oro akrobatikos pirmenybės 2018. Toks renginys  organizuojamas pirmą kartą Lietuvoje, tad „Strakaliuko“ komanda pati atrinko pratimus, kurie ir buvo vertinami šiose pirmenybėse.

Tokios varžybos vyksta Europos šalyse, tačiau dažniausiai jose dalyvauja vyresnės merginos, turinčios daugiau patirties ir atliekančios sudėtingesnius triukus. „Strakaliuko“ komanda su oro akrobatikos trenere Milda sukūrė vertinimo sistemą, įtraukiant pratimus, kurių mergaitės kantriai mokėsi visą sezoną. Varžybų dalyvės buvo suskirtytos į 3 lygius – pradedančiųjų, pažengusiųjų ir patyrusių (lankančių užsiėmimus keletą sezonų iš eilės). Kiekviena grupė atliko po 10 akrobatikos elementų, už kiekvieną jų dalyvės maksimaliai galėjo gauti 5 balus, iš viso per varžybas daugiausiai galimų surinkti taškų suma – 50, minusuojant balus už neatliktus pratimus. Komisija vertino ne tik mergaičių techniką, bet ir atlikimo išpildymą – estetiką, pirštų patempimus.

[pb_builder]