„Būsiu treneris“, –  savo norus ir planus tėvams „Strakaliuko“ vadovas Mindaugas Pocius pareiškė dar ankstyvoje paauglystėje. Jis nuo vaikystės lankė lengvąją atletiką (bėgimą), yra daugkartinis Lietuvos čempionas ir prizininkas. Mindaugą žavėjo jo tuometinio trenerio Panevėžyje gebėjimas įtraukti vaikus ir jaunuolius į sportą, patiko kolektyvas ir konkurencija, skatinusi nuolat tobulėti. Tačiau įstojęs į Kūno kultūros institutą (dabar – Lietuvos sporto universitetas) jis suprato, kad treneris be gebėjimo sudominti, darė ir daug klaidų skirstydamas fizinius krūvius. Skirtingos treniruočių patirtys gimtajame mieste ir Kaune, kur studijavo, atvėrė akis, kiek daug yra skirtingų metodikų.  Šis suvokimas skatino gilintis į teoriją, skirtingų sporto šakų specifiką. Patyręs profesionalas yra dirbęs su daugiau nei 10 skirtingų sporto šakų atstovais. Kiekvienoje jų dirba skirtingos raumenų grupės, skirtingas intensyvumas, trukmė, greičiai, tad reikalingas ir skirtingas fizinis krūvis, specialus pasiruošimas. Pasak M.Pociaus, tik perpratus fizinio pasirengimo niuansus, prasideda tikrasis fizinio rengimo trenerio darbas.

Per savo trenerio karjerą specialistas matė nemažai talentingų paauglių, kurie nebuvo tinkamai paruošti (mažai judėjo, nepakankamai sustiprinti raumenys, sausgyslės), tad siekdami greitų rezultatų ir gaudami itin didelius krūvius dažnai patiria traumas. Tad norėdamas užkirsti tam kelia „Strakaliuke“ su komanda nuolat tobulina metodikas ir didžiausią dėmesį skiria kryptingam vaikų ugdymui, kuris sukuria nevalingą poreikį judėti ir gyventi aktyviai.

Sporto ekspertas pastebi, kad fiziškai silpnesni vaikai nejaučia malonumo judėdami, greičiau pavargsta, todėl dažnai ima vengti aktyvių veiklų ir taip stipriai apriboja savo pomėgius, aktyvaus laisvalaikio galimybes ir suaugę dažnai būna gerokai pasyvesni. Įskiepyti vaikams meilę sportui ir aktyviai gyvensenai „Strakaliuke“ jis su komanda bando per žaidimus, renginius, smagų laiką kartu.

Judrius vaikus tėvai dažnai linkę nuo mažumės leisti į konkrečios sporto šakos treniruotes. Pasak Mindaugo, tai yra klaida. Tokiuose būreliuose ugdomi tik keli gebėjimai, o ankstyvame amžiuje reikalingas visapusiškas ugdymas. Fizinių gebėjimų pagrindai padedami, kai vaikui 3-6 metų, o vėliau spragas užpildyti labai sudėtinga, kartais net neįmanoma. „Strakaliuko“  vadovas atkreipia dėmesį, kad vaikai turi gebėti ridentis, bėgioti, šokinėti, mėtyti kamuolį ir t.t. Anksčiau vaikai daugelį gebėjimų išsiugdydavo dūkdami kiemuose. Šiuolaikiniai vaikai tą daro gerokai rečiau, tad sąmoningi tėveliai ieško būrelių, kuriuose vaikas galėtų kuo daugiau judėti.

Pasirinkti konkrečią sporto šaką, su retomis išimtimis, M.Pocius rekomenduoja ne anksčiau nei sulaukus 9-10 metų. Iki to svarbu ne specializacija, o įvairialypis ugdymas ir lavinimas, individualus dėmesys vaikui, silpnų vietų identifikavimas ir stiprinimas. „Strakaliuke“  dirbama su metodikomis, paremtomis naujausiais moksliniais tyrimais, nuolat jas tobulinant.

M.Pocių atsiduoti savo veiklai, pasinerti į sportą ir nuolat tobulėti labiausiai motyvuoja ne jo treniruojamų sportininkų pasiekimai ar vardiniai jo paties medaliai už sporto pergales, o galimybė stebėti pokyčius, analizuoti rezultatus ir stiprinti užsiėmimus, nuolat įtraukiant naujų pratimų, papildant metodikas. Pirmieji „Strakaliuko“  vaikai jau paaugliai. Dalis jų jau siekia aukšto meistriškumo konkrečiose sporto šakose ir grįžta pas Mindaugą kaip pas fizinio rengimo trenerį. Jų testavimų rezultatai leidžia pamatyti veiklos pradžioje padarytas klaidas, įvertinti spragas ir nuolat tobulėti. „Stengiamės nuolat apjungti kuo daugiau veiklų, sudėlioti užduotis taip, kad dirbtų visos raumenų grupės, taip pat stengiamės ugdyti ir charakterį – padėti įveikti baimę, išlaikyti dėmesį, susitelkti į tikslą. Naujausias pavyzdys – Nindzių salė,“ – pasakoja M.Pocius. Taip pat daug dėmesio jis skiria ir trenerių mokymui, komandos stiprinimui. Siekiant išlaikyti aukščiausią lygį reikalingas kryptingas, nuolatinis darbas, pagrindinių principų priminimas, stebėjimas, kokybės kontrolė.Būtent nuolatinė savo veiklos rezultatų analizė ir užsiėmimų įvairiapusiškumas išskiria „Strakaliuką“ iš kitų būrelių.

„Strakaliuko“ įkūrėją ir vadovą džiugina ir tai, kad jų ugdytiniai, vėliau pasirinkę komandines sporto šakas stipriai išsiskiria bėgimo, šuolio gebėjimais, pasižymi puikia disciplina, geriau supranta užduotis. Be to, jie jau turi puikią laikyseną, tiesią nugarą, laiku taisyklingai suformuotus raumenis. Galimybė gauti atgalinį ryšį ne tik iš dabartinių lankytojų, bet ir buvusių auklėtinių, padeda įvertinti nueitą kelią ir per 8 kryptingų pastangų metus pasiektą įdirbį.

Jau daugiau nei 3000 vaikų yra lankę „Strakaliuką“. Visi jie gavo naują požiūrį į sportą, kitokius pojūčius. Žaismingos treniruotės padeda judėjimą sieti su lengvumu, dūkimu ir smagiu laiku, o ne nuovargiu ar prievole. Judėti nuo mažumės įpratę vaikai ir vėliau yra linkę rinktis aktyvesnį gyvenimo būdą, kuris lemia ne tik geresnę sveikatą, bet ir turiningesnį laisvalaikį. „Lankytojų kiekis parodo, kaip mus vertina Kaunas. Yra vaikų, kurie prašo tėvų, kad leistų lankyti „Strakaliuką“ kasdien. Į užsiėmimus įtraukiame ir vaikus, turinčius įvairių sutrikimų (autizmas, fizinis atsilikimas ir kt.) Judėjimas lavina ne tik kūną, bet ir smegenų veiklą, gerina kraujo apytaką, deguonies pernešimą. Sportas yra skirtas visiems ir norime tai parodyti savo pavyzdžiu, siekiame padėti vaikams ir jų tėveliams laiku sukurti fizinio pasirengimo pagrindus, kad ir kokį kelią jie vėliau pasirinktų,“- reziumuoja didžiausio Lietuvoje vaikų sporto centro vadovas M.Pocius.

[pb_builder]

Call Now Button