Didžiausias Lietuvoje vaikų sporto centras „Strakaliukas“ šį rugsėjį pradės jau aštuntąjį savo veiklos sezoną. Šių mokslo metų tema – vandenynas. Mažieji sportininkai įkvėpimo semsis iš vandens gyvūnų ir lavins ne tik raumenų stiprumą, bet ir darbo komandoje gebėjimus, šoklumo, greičio įgūdžius.
„Pernai sėkmingai įgyvendintas sumanymas kiekvieniems metams sugalvoti sezono temą įkvėpė nesustoti ir taikyti šį metodą toliau. Kiekvienam mėnesiui priskiriamas gyvūnas ir paskelbiamas gebėjimas, kurio lavinimui tuo laikotarpiu skiriama daugiausia dėmesio. Visa tai suteikia daugiau aiškumo tiek vaikams, tiek tėveliams“, – temų idėjos naudą atskleidžia „Strakaliuko“ plėtros vadovė Agnė Pocienė.
Pirmasis teminis Džiunglių sezonas suteikė daug džiaugsmo vaikams bei sudomino tėvelius. Mažieji sportininkai su nekantrumu laukdavo naujo mėnesio gyvūno paskelbimo. Vaikus sunku įkvėpti mokslinėmis frazėmis ar spaudimu siekti rezultatų (tai netgi gali būti žalinga), o „Strakaliuke“ pratimai pateikiami žaismingai, mažyliai stengiasi būti stiprūs kaip liūtai, lankstūs kaip gyvatės ar vikrūs it antilopės – užsiėmimai jiems tampa ne darbu ar pareiga, o pramoga bendraamžių būryje. Čia jie nejaučia spaudimo būti geriausi ar žūtbūt siekti rezultato, o nejausdamas įtampos vaikas atsipalaiduoja ir smagiai leidžia laiką, net nepajusdamas pastangų, žaisdamas tampa vis tvirtesnis, toliau nušoka, greičiau nubėga ir yra geresnės fizinės formos.
Į vaikų fizinį aktyvumą, sveiką augimą ir individualaus potencialo atskleidimą orientuota sporto centro komanda pagal vaikų amžių ir galimybes nuosekliai ugdo fizinius gebėjimus, o sekti mažųjų pažangą padeda nauja pažymėjimų bei diplomų sistema. Tėveliams reguliariai teikiamos ataskaitos apie testavimų rezultatus, o administracijos išduodami pažymėjimai leidžia sekti vaiko lygį nuo pradedančiojo iki eksperto, sužinoti, ko konkrečiai jis išmoko per sezoną ar trumpesnį laikotarpį, stebėti tikslingą, nuoseklų darbą ir pažangą.
A. Pocienė atkreipia dėmesį į statistinius duomenis apie praėjusios olimpiados rezultatus – Norvegija laimėjo 7,33 medalio milijonui gyventojų, tuo tarpu garsiai medalių skaičiumi besigirianti ir ambicinga sportinio pasaulio dalyvė JAV – vos 0,5 medalio milijonui amerikiečių. Specialistė pastebi, kad to priežastis gali slypėti požiūryje į vaikų sportą – Norvegijoje mažyliai daug žaidžia, specializuojasi vėlesniame amžiuje, o JAV daugiau spaudimo, nuo mažų dienų orientuojamasi į rezultatus. Kartais labiau nei vaikai į varžybų azartą įsijaučia tėveliai ir ima konkuruoti, kurio atžala pasirodys geriau. Taip sukeliama tik bereikalinga įtampa ir ankstyvo perdegimo rizika. „Strakaliuko“ komanda vadovaujasi mintimi, kad pirmiausia vaikas turi būti lavinamas visapusiškai, stiprinant visas raumenų grupes, skirtingus fizinius gebėjimus, supažindinant su įvairiomis sporto šakomis.
Naujajame „Strakaliuko“ sezone vaikai ne tik susipažins su vandenynų pasauliu, bet ir nuosekliai lavins devynis fizinius gebėjimus, išmoks naujų pratimų bei žaidimų, o ištikimi lankytojai sezono pabaigoje gaus pažymėjimus apie išmoktus dalykus ir įgytas sportines kompetencijas. Rugsėjo mėnesio vandenyno gyventoją ir lavinamą gebėjimą paskelbsime jau netrukus. Sekite naujienas mūsų interneto puslapyje ir „Facebook“ paskyroje.
[pb_builder]