Užsitęsęs karantinas iššaukė ne tik iššūkių keliančių apribojimus, bet ir atveria naujas galimybes. Didžiausias Lietuvoje vaikų sporto centras „Strakaliukas“ treniruotes perkėlė į virtualią erdvę ir gali padėti lavinti fizinius gebėjimus ir skatinti aktyviai leisti laiką ne tik mažuosius kauniečius, bet viso pasaulio lietuvių vaikus. Treniruotės užsienio lietuvių bendruomenėms vyksta savaitgalių rytais.

Sportuoti prie ekranų po pasaulį išsibarstę lietuvaičiai rinkosi jau du šeštadienius. Balandžio 25-ąją „Strakaliukas“ surengė virtualią treniruotę Ispanijos lietuvių bendruomenės šeimoms, o gegužės 2 dieną prisijungė prie Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės akcijos „Pasportuok ir padėk“ su treniruote vaikams, kuri tapo puikiu apšilimu tėveliams. Po to virtualiame renginyje vyko ir bendra treniruotė suaugusiesiems bei mankšta būsimoms mamytėms. Treniruotės buvo nemokamos, bet dalyviai turėjo galimybę prisidėti prie labdaros akcijos ir paaukoti „Maisto bankui“.

Idėja dirbti su užsienyje gyvenančiais lietuviais kilo po to, kai prie bendrų „Strakaliuko“  treniruočių prisijungė viena šeima iš Ispanijos. „Mūsų tikslas – padėti kuo daugiau vaikų būti fiziškai aktyviais, stipriais ir sveikais. Džiaugiuosi, kad treniruotėms persikėlus į internetines platformas, išnyksta geografinės sienos ir drauge sportuoti gali net tolimiausiuose pasaulio kampeliuose įsikūrę tautiečiai“, – sako didelį dėmesį socialinėms iniciatyvoms skirianti „Strakaliuko“  plėtros vadovė Agnė Pocienė. Ji atkreipia dėmesį ir į dvigubą tokių treniruočių naudą – vaikai ne tik turi progą smagiai pajudėti su profesionaliu treneriu, bet ir gali su treneriu bei tarpusavyje bendrauti gimtąja kalba.

Pasaulio lietuviams rengiamuose treniruotėse prisijungiančių dalyvių skaičius neribojamas, tačiau atliekant pratimus įjungtas būna tik trenerio įrenginio garsas, kad pašalinis aplinkos triukšmas neblaškytų ir netrukdytų susikaupti. O pertraukų metu kiekvienas gali užduoti klausimus ar pabendrauti su kitais treniruotės dalyviais.

Virtualius užsiėmimus mažiesiems emigrantams vedanti trenerė Silvija pastebi, kad užsienyje gyvenantys tėveliai daugiau patys įsitraukia į treniruotes, geriau supranta fizinio aktyvumą svarbą nuo ankstyvo amžiaus ir aktyviau motyvuoja savo atžalas sportuoti. Specialistė pabrėžia, kad sportavimas kartu išties yra puikus pavyzdys vaikams ir įkvepia juos daugiau judėti.

„Strakaliuko“ kolektyvas nežada apsiriboti šiais keliais savaitgaliais ir yra entuziastingai nusiteikę bendradarbiauti su daugiau užsienio lietuvių bendruomenių.[pb_builder]