Penktąjį gimtadienį lapkričio mėnesį paminėjęs vaikų sporto centras „Strakaliukas“ sukakties proga ne tik sulaukė sveikinimų ir dovanų, bet ir pats stebino dosnumu. Staigmenų centro kolektyvas paruošė ir ištikimiems lankytojams, ir mažiesiems kauniečiams. Penkiuose miesto vaikų darželiuose profesionalūs centro treneriai vedė nemokamus užsiėmimus.

„Mums rūpi ne tik „Strakaliuko“ vaikų pasiekimai ir sveikata. Komandos tikslas – skatinti aktyvų gyvenimo būdą, prisidėti prie teisingų judėjimo įpročių formavimo. Svajojame apie sveiką, aktyvią, judrią visuomenę, o ryškiausius pokyčius pastebėsime pradėję nuo jauniausių jos narių ir šviesdami augančią kartą. Dalindamiesi gerąja patirtimi su tėvais, treneriais, pedagogais, tikimės, kad bent dalis mūsų metodų bus pritaikyti ikimokyklinio ugdymo įstaigose, neformaliojo ugdymo užsiėmimuose, namuose ir pasieks vis daugiau vaikų”, – užsidegimu ir kilniais tikslais dalijasi viena iš centro įkūrėjų, „Strakaliuko“ plėtros vadovė Agnė Pocienė.

Treniruotes „Vaidilutės“, „Varpelio“, „Kodėlčiuko“, „Vėrinėlio“ ir „Būk savimi“ vaikų darželių auklėtiniams profesionalūs treneriai vedė šių įstaigų patalpose. Taip siekta įrodyti, kad smagiems, įtraukiantiems, žaismingiems ir kokybiškiems užsiėmimams nereikia ypatingų sąlygų. „Strakaliuko“ specialistai pademonstravo, kad fizinio aktyvumo lavinimui ir teisingų pratimų atlikimui tereikia tik šiek tiek žinių bei fantazijos pritaikant turimas priemones. „Strakaliuko“ užsiėmimai vyksta žaidimo forma, tačiau atliekami pratimai kruopščiai parenkami pagal vaikų amžių ir tuo metu būtinas vystyti savybes ir gebėjimus.

Ėmus aktyviau bendradarbiauti su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis paaiškėjo, kad vaikų fizinio aktyvumo srityje kai kurios jų susiduria su nemenkais iššūkiais. Pavyzdžiui, kai kuriuose darželiuose vaikams tenka mažesnis nei rekomenduojama fizinis krūvis. Todėl visi darželinukai kasryt drauge daro mankštą su grupės auklėtojomis. Taip pat organizuojamos sporto šventės.

Darželių administracijos darbuotojai ir pedagogai pastebi, kad „Strakaliuko“ komanda įneša naujų vėjų. Vaikai po susitikimų lieka patenkinti ir pilni įspūdžių. „Strakaliuko“ treneriai išmoko naujų pratimų, supažindina su kitokiu, tinkamu vaikams inventoriumi, įstaigų darbuotojai įgyja naujos patirties. O daugiausia iš tokios geranoriškos iniciatyvos ir darželių bei profesionalių trenerių bendradarbiavimo laimi vaikai. Žaismingos mankštos ne tik smagus laiko leidimo būdas, bet ir veiksminga priemonė rūpintis vaikų sveikata, žvalumu ir formuoti aktyvaus gyvenimo įpročius bei meilę sportui ateityje.

Skatinant vaikų aktyvumą ir namuose „Strakaliuko“ treneris po užsiėmimo visiems darželinukams išdalino aktyvuolio kortelę, kurioje jie žymėsis kokie aktyvūs yra kas dieną.

„Strakaliukas“ 2011-аisiais gimė kaip šeimyninė iniciatyva ir pradėjo veiklą vienoje salėje. Minėdami penkerių metų sukaktį, vaikų sporto centro įkūrėjai Agnė ir Mindaugas Pociai didžiuojasi keliolikos specialistų komanda, gausiu užsiėmimų pasirinkimu ir net šešiomis moderniomis, šiuolaikiškomis, specialiai vaikams pritaikytomis salėmis. Profesionalaus kolektyvo tikslas – ne tik sukurti erdvę, kur vaikai jaustųsi laukiami, saugūs ir galėtų nevaržomai dūkti bei išmokti teisingai judėti, bet ir skleisti fizinio aktyvumo įprotį bei auginti sveiką, sąmoningą ir aktyvią visuomenę. Siekdami šio kilnaus tikslo, centro įkūrėjai ir komanda planuoja ir ateityje dalintis gerąja patirtimi, skleisti naujausias žinias, rengti seminarus tėvams, pedagogams, treneriams, aktyviai rengti bei prisidėti prie įvairių sveikos gyvensenos iniciatyvų bei yra pasirengę bendradarbiauti su visomis suinteresuotomis pusėmis, rūpinantis, kad vaikai augtų sveiki, žvalūs, stiprūs ir laimingi.[pb_builder]