Didžiausias Lietuvoje vaikų sporto centras „Strakaliukas“ mokslo metus pradės įspūdingai  –  plečiasi ne tik užmojai, bet ir rezultatai. Atnaujinamos patalpos, ruošiamasi naujajam sezonui ir praplėstas partnerių tinklas. Nuo rugsėjo „Strakaliuko“ kolektyvas pradės bendradarbiavimą su dviem privačiom Montessori mokyklomis. 

Dar dažais kvepiančioje Montessori Akademijos sporto salėje užsiėmimai vyks mokyklos auklėtiniams ir darželio vaikams. O vasarą salę išbando drauge šių įstaigų organizuojamų dienos stovyklų dalyviai. Pagal „Strakaliuko“ standartus sporto salė įrenginėjama ir dar vienoje pagal „Montessori“ metodą dirbančioje mokykloje – Jaunųjų moksliukų atradimų studijoje.

„Mūsų ir „Montessori“ ugdymo įstaigų veiklą vienija tvirtas ir nuoseklus požiūris į vaikų fizinių gebėjimų ugdymą bei fizinio aktyvumo skatinimą. Pagal alternatyvią švietimo metodiką dirbančios mokyklos kūno kultūros pamokas savaitės eigoje išdėsto tolygiai, taip tinkamai paskirstomas optimalus krūvis. Malonu bendradarbiauti su sąmoningais, reikliais savo srities profesionalais“, – nauja partneryste džiaugiasi „Strakaliuko“ plėtros vadovė Agnė Pocienė.

Idėja bendradarbiauti kilo vienos iš mokyklų direktorei, kuri vesdama savo dukrą į „Strakaliuko“ užsiėmimus pastebėjo, kad taikoma metodika savo esme yra panaši į Montessori filosofiją  –  įvairūs gebėjimai ugdomi būtent tada, kai vaikas tam yra jautriausias, kai gali geriausiai įsisavinti informaciją ir tam tikrų dalykų išmokti beveik be pastangų. Abiem atvejais daug dėmesio skiriama siekiant maksimaliai išnaudoti palankiausius ugdymui vaiko augimo, raidos etapus ir vertinama individuali pažanga. 

„Strakaliuko“ specialistai su mokyklų atstovais jau ruošiasi naujiems mokslo metams ir dalijasi idėjomis dėl integruotų pamokų. Užsiėmimai vyks naujojoje salėje su specialiai pritaikytu, saugiu, pagal „Strakaliuko“ metodiką pagamintu inventoriumi, tad kūno kultūros pamokos bus tokios, į kurias, o ne iš kurių norėsis bėgti  –  įdomios, turiningos, įtraukiančios. Į kitą mokyklą „Strakaliuko“ komanda vyks taip pat paruošusi unikalius užsiėmimus. O geru oru abiejų mokyklų moksleiviai galės su patyrusiais „Strakaliuko“ treneriais sportuoti lauke. Abi įstaigos turi puikius, erdvius kiemus, pritaikytus fizinei veiklai. Dirbti planuojama ir su vienoje iš mokyklų esančia darželio grupe.

„Tikimės, kad šis bendradarbiavimas leis dar labiau patobulėti tiek mums, tiek mokykloms, o daugiausiai iš šios daugystės laimės vaikai. Būtent jų sveikata ir meilė aktyviam gyvenimo būdui yra svarbiausias mūsų tikslas“, – pabrėžia A.Pocienė.[pb_builder]