Įspūdingi pasirodymai, špagatai ore, vartymasis žemyn galva ir kiti sėkmingai išmokti sudėtingi, kvapą gniaužiantys triukai džiugina ir toliau stengtis įkvepia tiek oro akrobatikos užsiėmimus lankančias mergaites, tiek jų trenerę. Milda Treigienė, dėl traumos baigusi profesionalią gimnastės karjerą ir beveik 10 m. šokusi „Žalgirio“ šokėjų komandoje, mėgsta iššūkius, tad prieš ketverius metus neatsisakė progos pasinerti į jai naują sritį oro akrobatiką.

Į „Strakaliuką“ profesionali trenerė, Lietuvos sporto universitete įgijusi sporto pedagogo (meninės gimnastikos specializacija ir asmeninio trenerio kvalifikacija) specialybę, atėjo iš pažįstamos sužinojusi, kad ieškoma gimnastė. Tik vėliau išsiaiškino, jog planuojami oro akrobatikos užsiėmimai. Prieš akrobatikos treniruotes atliekamas panašus apšilimas kaip gimnastikoje, daug bendrų pratimų ant žemės, tačiau triukai ore merginai buvo nauja, įdomi sritis, apie kurią Lietuvoje tuomet dar mažai kas kalbėjo. Iššūkius mėgstanti profesionali trenerė susidomėjo šiuo sportu ir su užsidegimu ėmė mokytis, daug treniravosi savarankiškai, stebėdama vaizdo medžiagą, ėmė bandyti triukus su „Strakaliuko“ įkūrėjų Agnės ir Mindaugo Pocių dukra Austėja ir sparčiai tobulėjo. Užsiėmimai iš pradžių vyko žemoje salėje su vienu kaspinu, o pritrūkus aukščio, pradėjus remtis kojomis į lubas, prieš dvejus metus įrengta pirmoji Lietuvoje oro akrobatikos salė, pritaikyta vaikams, kurioje sėkmingai dirbama iki šiandien.

„Oro akrobatikos užsiėmimai Mildos dėka kasmet vis tobulėjo. Tik turėdami savo kolektyve tokią stiprią trenerę, nepabijojome įrengti naujos akrobatikos salės, kuri skirta tik šiai veiklai“, – pabrėžia Strakaliuko plėtros vadovė Agnė Pocienė. Kiekvienais metais vis daugėja mergaičių, norinčių išmokti triukų ore, sustiprėti fiziškai ir nustebinti ne tik šeimą, bet ir pačias save neribotomis galimybėmis ir išskirtiniais pasirodymais. Milda džiaugiasi per ketverius metus sukauptais įgūdžiais. Šiandien ji su stipriausiomis mergaitėmis ne tik atlieka vis sudėtingesnius triukus, bet ir gali apmokyti kitus trenerius.

Baimes ištirpina pasitikėjimas trenere ir savimi

Oro akrobatika neretai siejasi su pavojingais cirko numeriais. Baimių dažnai turi tiek vaikai, tiek tėveliai, bet trenerė ramina, kad per ketverius metus nėra buvę nei rimtų traumų nei skaudžių kritimų. Nors per pirmuosius užsiėmimus ne vienas vaikas patiria aukščio baimę, o vėliau kabojimo žemyn galvą jaudulį, visa tai pavyksta įveikti. Net vaikai, kurie, atėję pirmą kartą, išsigąsta ir nebenori bandyti, grįžta.

Užsiėmimų metu salėje trenerė dirba su 5-6 mergaitėmis, tad kiekvienai gali skirti pakankamai asmeninio dėmesio. Pradžioje pratimai ant juostos atliekami prilaikant vaiką, jie sunkinami palaipsniui. Taip atsiranda pasitikėjimas trenere, o sėkmingai atlikus nesudėtingus pratimus, pamažu auga ir tikėjimas savo gebėjimais, galimybėmis. Prieš atliekant sudėtingus triukus privalu pirma šūktelti trenerei. Ši taisyklė leidžia jai sutelkti dėmesį į triuką atliekantį vaiką. Taip pat saugumą užtikrinti padeda po juostomis tiesiami minkšti čiužiniai, oro akrobatikos salės grindys minkštesnės. O nerimaujantys tėveliai turi galimybę treniruotes stebėti nuotoliniu būdu.

„Vaikams reikia turbūt trigubai daugiau dėmesio nei suaugusiesiems, be to, tenka atsakyti į visus tėvų klausimus, abejones. Bet nuolat dega mažųjų sportininkų akys, jie visko nori, niekad neteisia. Jei moki prie vaiko prieiti, greitai užsimezga ryšys. Kartą trečios treniruotės metu vaikas priėjo, pažiūrėjo didelėm gražiom akim, apsikabino ir ištarė: „Aš tave myliu“. Tokios akimirkos įsimena ilgam“, – darbo su vaikais ypatumus vardija M.Treigienė, kuri taip pat dėsto universitete ir dirba „Žalgirio“ šokėjų mokykloje.

Mildos ambicija – auklėtinių dalyvavimas tarptautinėse varžybose

Sportas visas Mildos gyvenimas nuo vaikystės, tad nieko keisto, kad ji labai myli ir mėgaujasi visomis su tuo susijusiomis savo veiklomis, apie darbus kalba užtikrintai, su užsidegimu ir turi krūvą idėjų. „Jei ketverius metus dirbi toje pačioje vietoje, reiškia, viskas čia yra gerai. Džiaugiuosi, kad „Strakaliuke“ turiu daug laisvės, sulaukiu vadovybės pritarimo ir palaikymo įgyvendinant savo sumanymus (rengti stovyklą, keisti treniruočių pobūdį ir kitus) ir tuo, kad visos idėjos pasiteisina. Mano nuomone, jei domiesi sritimi, kurioje dirbi, dedi pastangas ir rodai iniciatyvą, kiekviename darbe būsi vertinamas ir gerbiamas tiek kolegų, tiek vadovybės“, – įsitikinusi Milda.

Oro akrobatikos užsiėmimus ji rekomenduoja vaikams, kurie jų nebijo, kurie mėgsta lipti, karstytis, dūkti, suptis, kuriems reikia išlieti energiją, kurie nori fiziškai sustiprėti, sutvirtinti raumenis, lavinti lankstumą ir išmokti įspūdingų triukų bei rengti žadą atimančius pasirodymus. Profesionalią trenerę labiausiai toliau stengtis ir tobulėti motyvuoja vaikų pasiekimai bei mamų laimės ašaros. Tačiau jos siekiai išties ambicingi ateity ji norėtų neapsiriboti „Strakaliuko“ varžybomis, o užsiauginti sportininkių, kurios galėtų atstovauti šalį ir tarptautinėse oro akrobatikos varžybose.[pb_builder]